SDH Mladějov

Převzetí Tatry 815 CAS 32

Pátek 27. září 2024

Členové SDH včetně starosty obce Mladějov dnes ve Dvoře Královém převzali vozidlo Tatra 815 CAS 32 pro naši výjezdovou jednotku.

Kompletní článek o převzetí vozidla najdete na tomto odkazu.

Úryvek z článku:

Stanice královédvorských profesionálních hasičů se v pátek 27. září 2024 stala místem předání cisternového vozu Tatra 815 CAS 32, který doposud sloužil u jednotky sboru dobrovolných hasičů (SDH) v Žirči a nyní byl převeden k jednotce SDH Mladějov v Čechách. Předání vozu se neslo ve slavnostním duchu a zúčastnil se jej mimo jiné starosta města Dvůr Králové nad Labem Jan Jarolím, starosta obce Mladějov Petr Hornig, ředitel územního odboru HZS plk. Ondřej Čuhanič, velitel žirečské jednotky SDH Jan Pohl, krizový manažer města Dvůr Králové nad Labem Pavel Lev nebo velitel královédvorských profesionálních hasičů npor. Petr Špatenka.

Hasičská tatra, která byla vyrobena v roce 1989 a na Královédvorsku sloužila čtyři roky, se nyní v rámci obměny vybavení jednotek SDH přesunula do Mladějova na Jičínsku, kde nahradí starší cisternu typu CAS 25 Škoda 706 RTHP. K výměně vozů došlo z rozhodnutí vedení HZS Královéhradeckého kraje až poté, co v žirečské jednotce začala plně sloužit modernější cisterna typu Tatra 815 CAS 20 z roku 2016, kterou místní hasiči převzali letos v květnu.

Krátké video na ČT: